24 March 2019 02:11

BAŞKAN'DAN MESAJLAR

Mevlid Kandili Tebriği

"Dinimizde var olan sınırsız güzelliklerin yaşandığı mübarek gecelerden biri olan Mevlid Kandili’ni idrak etmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu gece alemlere rahmet olarak gönderilen peygamberimiz Hz. Muhammed’in dünyaya geldiği mübarek gecedir.
Peygamberimizin ahlâk ve fazilet dolu hayatını öğrenmek ve örnek almak bizim en başta gelen görevlerimizdendir. Asıl o zaman O'nun sevgisini ve hoşnutluğunu kazanmış oluruz. Peygamber Efendimizin doğumu, insanlık tarihinin en önemli ve en şerefli olayıdır. Hayatının her noktası örnek, her anı ise kusursuzdur
İnsanlık âlemine bir kurtuluş müjdecisi olarak gönderilen ve insanlığın ufkunu aydınlatan peygamberimizin dünyaya teşrif ettiği bu mübarek günde, Mevlanın sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden ve gönüllere umutla huzuru dolduran o yüce dergâhından hepimizin bir nebze de olsa faydalanmasını dilerim. Peygamberimizin güzel ahlakını yalnızca bu mübarek gecede değil, bütün hayatımız boyunca kendimize prensip edinmeliyiz. Bu mübarek gecede onun örnek hayatının tüm yönlerini hatırlayarak, müslümanlar için ayrı bir öneme sahip olan bu mübarek gecenin bütün zenginliklerinden faydalanmalı, toplumsal huzurun, barışın, birlik ve beraberliğin tesisini sağlayan böyle eşsiz fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeliyiz.
Bu vesileyle başta değerli hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam âleminin mübarek "Mevlid Kandili’ni” kutlar, sağlık, huzur ve mutluluklar diler, saygılarımı sunarım.”

VİDEOLAR

DİĞER VİDEOLAR

SON ETKİNLİKLER

TÜM ETKİNLİKLER