Cumhuriyetimizin 100. Yılı ilçemizde düzenlenen çeşitli programlarla coşkuyla kutlandı.


29 Ekim 2023

29.10.2023 Pazar günü Belediye Başkanımız Sn. Lokman GÜLTEKİN ve İlçe  Kaymakamımız Sn. Cafer KAYMAKÇI, Kaymakamlık Makamında tebrikleri kabul etti.
Tebrik töreninin ardından Kervansaray Caddesindeki programa geçildi. Belediye Başkanımız Sn. Lokman GÜLTEKİN ve İlçe Kaymakamımız Sn. Cafer KAYMAKÇI' nın tören birliklerinin ve vatandaşlarımızın bayramını kutlaması ile başlayan program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması, Kaymakamımız Sn. Cafer KAYMAKÇI’ nın günün anlam ve önemi belirten konuşmasını yapması, öğrencilerin şiirlerini okuması ve tören geçişiyle sona erdi.
Daha sonra Tercan Mamahatun 17 Şubat Ortaokulu Konferans Salonunda düzenlenen programa geçildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program, günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılması, öğrencilerin Cumhuriyet ve Atatürk konulu şiirlerini okuması, 29 Ekim konulu video gösterimi, Cumhuriyet Destanı adlı oratoryo, koro şarkıları ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında ilçemizde düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin takdim edilmesiyle sona erdi.